Wirtualna wystawa malarstwa Agaty Tywanek i Oliwii Gołębiewskiej

Pomimo trudnej sytuacji w jakiej przyszło nam aktualnie żyć chcemy aby sztuka na co dzień pojawiała się w Państwa życiu. Może w nieco innej formie ale tworzymy i propagujemy ją z takim samym zaangażowaniem jak zawsze👍 .

Pomimo trudnej sytuacji w jakiej przyszło nam aktualnie żyć chcemy aby sztuka na co dzień pojawiała się w Państwa życiu. Może w nieco innej formie ale tworzymy i propagujemy ją z takim samym zaangażowaniem jak zawsze👍 .

Zapraszamy Państwa na wirtualną wystawę prac dwóch młodych pasjonatek sztuki plastycznej Agaty Tywanek i Oliwii Gołębiewskiej 🎨.

Miłość do malarstwa w przypadku obu dziewczyn rozkwitała od najmłodszych lat. Swoją pasję pielęgnowały z dużym zaangażowaniem tworząc coraz lepsze i precyzyjniejsze prace, które teraz zdecydowały się pokazać światu zewnętrznemu.

Agata Tywanek jest uczennicą Szkoły Podstawowej w Myśliwcu. – Rysuję odkąd pamiętam, chociaż malować zaczęłam dopiero w poprzednie wakacje, dlatego nie mam zbyt wiele prac wykonanych farbami. Miłość do malowania pojawiła się u mnie po udziale w plenerze malarskim prowadzonym w domu kultury przez Andrzeja Sobczyka. Moje obrazy tworzę głównie dzięki własnej wyobraźni nie inspirując się konkretnymi artystami, jednak moją szczególną uwagę zwróciły malowidła Vincenta van Gogha i Franciszka Goya oraz szkice Tima Burtona.– tak o sobie i swojej pasji mówi autorka wystawy.

Oprócz pasji malarskiej Agata gra też na gitarze klasycznej, elektrycznej i ukulele, śpiewa i pisze opowiadania. Swoich sił próbuje również w pisaniu piosenek 🎸.

Z kolei Oliwia Gołębiewska jest mieszkanką Wałycza i uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie. – Mam wiele pasji i zainteresowań, a jednym z nich jest rysowanie. Uważam, że świat bez nich byłby nudny. Sztuka inspiruje mnie odkąd pamiętam. Lubię oglądać prace innych ludzi, ponieważ uważam, że każdy ma swój unikalny styl oraz inny przekaz. Uwielbiam te dni, w których mogę chwilę odetchnąć od szkoły oraz innych obowiązków i zabrać się za rysowanie. To mnie odpręża i dzięki temu mogę przenieść się choć na chwilę do innego świata. Świata wypełnionego magią i pozytywnymi ludźmi – mówi Oliwia.

Autorka ekspozycji jest osobą optymistycznie nastawioną do życia i dążącą do spełniania swoich marzeń. Wierzy, że jej prace potrafią wywołać na twarzy uśmiech oraz zapomnieć o problemach 😀.

Na wystawie prezentuje między innymi portrety, postacie z bajek i zwierzęta 😼 🙍‍♀.

Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się z tymi młodymi artystycznymi duszami w galerii WDK i wtedy same opowiedzą nam o miłości do sztuki, która stała się nieodłącznym elementem ich życia…..

Wydarzenie dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w Sieci”. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *